Beenham met honing-mosterdmarinade

Gewoon een lekker en simpel beenhamrecept, want wat kun je daar soms zin in hebben. Ik koop altijd een ongemarineerd beenhammetje, omdat ik het veel leuker en lekkerder vind om het hammetje zelf te marineren. Met wat honing, mosterd en eventueel een slok whiskey voor de liefhebber ben je al klaar. 

Deze beenham smaakt eigenlijk overal lekker bij: een warm en koud buffet, zacht gestoofde zuurkool, wat plakken op een lekker vers wit bolletje, of overgebleven beenham in blokjes snijden en verwerken in een heerlijke romige ovenpasta.

Tip!
Om de bovenkant van de beenham goudbruin te krijgen kun je de laatste 30 tot 40 minuten van de bereidingstijd de deksel of het folie verwijderen. Pas dan wel goed op dat de saus niet aanbrandt, zet anders de oventemperatuur wat lager.

Hoofdgerechten, Mannenvoer, Themarecepten, Vleesrecepten

Heb je onze kookboeken al? Bomvol makkelijke hoofdgerechten! 

Ons derde kookboek "Makkelijke Wereldgerechten" kun je nu bestellen.

Bestel ze hier!

Onze kookboeken

(1 stemmen)
16 reacties

Deel je reactie

  1. Annemie

    Hoi Annemiek,

    Hoeft er geen vloeibaar margarine of croma bij?

    1. Kan, maar hoeft niet per se.

  2. ronald

    Mosterd of mosterd er zijn verschillen dyon is goed maar voor een beenham merk ik liever een korrelige mosterd aan vaak duitse varianten lekker grof met honing van bloemen werk perfect heb heerlijk gegeten van dit geweldig simpel recept.

  3. tini sweep-dekker

    deze beenham ga ik morgen maken. mijn man is hobby imker dus gebruik ik dan onze eigen honing.

    1. Oh, heerlijk Tini! Ben heel benieuwd wat jullie ervan vinden. 🙂

  4. Hetty

    Bij gebrek aan een ham heb ik procureur genomen. Helaas vonden we hem wat weeïg van smaak. Is daar een verklaring voor?

    1. Hoi Hetty,

      Procureur (= varkensnek) is een ander stuk vlees dan beenham (= afkomstig van achterste varkensdijen en licht gepekeld). Wellicht heeft het daarmee te maken..?

  5. Er was geen whisky in huis, maar met een (flinke) scheut cognac gaat het ook heel goed!!

    1. Mmmm… daar kan het inderdaad ook prima mee Milly! 🙂

  6. Joris

    Net de beenham gemaakt. Hij was boterzacht en heerlijk van smaak. Ik heb er een paar takjes rozemarijn erin gestoken. De helft is al op en ik weet nu al wat ik morgen op brood ga eten. 😉

  7. Hoi Annemiek,ik heb een beenhammetje gemaakt volgens jouw recept maar waarom wordt
    Mijn saus zwart in de schaal ?
    Ik heb de schaal midden in de oven geplaatst,is dat misschien de reden?
    Ik heb nu dus geen lekker sausje erbij.

    Groet Anneke

    1. Oei Anneke! Hier moet ik toch even met de billen bloot! Ik gebruik zelf namelijk altijd een ovenschaal met deksel, ik dek de beenham dus altijd af. Dit heb ik bovenstaand niet vermeld. Het schaamrood staat me dan ook op mijn kaken! Ik heb het direct aangepast in mijn tekst. HEEL erg bedankt voor je reactie en hopelijk kan ik je overtuigen hem nog een keertje te maken, ik garandeer je dan een heerlijk sausje!

      1. Hoi Annemiek
        Zie nu inderdaad de aanpassing.
        Sorry dat ik een beeje laat reageer maar maak nu pas weer een hammetje.
        Ondanks het kleine schoonheidsfoutje was het hammetje toch heerlijk.
        Onze kinderen zijn ook compleet verkocht….haha
        Nou hij gaat nu de oven in met folie dus moet het goed gaan
        deze ronde.
        Bedankt voor je reactie.
        Mvg Anneke

        1. Graag gedaan Anneke, ik hoop dat het nu wel gelukt is!

          1. Hoi Annemiek,het is helemaal goed gelukt en hij was heerlijk.
            Vergat ik te vertellen .vorige keer heb ik er zelf een honing mosterdsausje
            bij gemaakt maar het vocht van het hammetje zelf is lekkerder.
            Mvg.Anneke

          2. Fijn om te horen Anneke!

Dit vind je misschien ook leuk

Bekijk alle recepten
Follow on Bloglovin