Bereiding
Verwarm de oven voor op 200 graden. Vet de ovenschaal in met boter of olie.
Laat de roomboter smelten in een ruime kookpan. Voeg de sjalotten toe en fruit 2 minuten op laag vuur. Voeg de knoflook toe en fruit 1 minuut mee. Voeg de bloem toe en laat al roerend op laag vuur minstens 5 minuten zachtjes pruttelen zodat de bloem kan garen. Zorg ervoor dat de roux (het boter- en bloemmengsel) niet kleurt, zet anders het vuur lager.
Borstel ondertussen de champignons schoon en hak ze fijn.
Zet het vuur hoger en voeg langzaam en al roerend 900 ml bouillon toe, de rest van de bouillon gebruik je niet. Verwarm al roerend tot een gladde saus zonder klontjes. Voeg de champignons en room toe en laat nog 6 minuten zachtjes pruttelen.
Voeg de ongekookte pasta, peterselie en tijm toe aan de champignonsaus en roer door. Verdeel de pasta in de ovenschaal en bestrooi met geraspte kaas.
Bak 45 minuten in het midden van de oven tot de bovenkant goudbruin is. Lekker met een groene salade.


om 17:18
Zojuist het recept voorbereid maar er staat nergens waar je de thijm toevoegd. Deze dus samen met de peterselie toegevoegd . Wellicht handig nog aan te passen in je recept! Ben benieuwd hoe hij gaat smaken!
om 11:26
Dankjewel voor je reactie Robert, ik heb het erbij gezet! 🙂
om 12:17
Hoi Annemiek.
Kan deze ook met macaroni gemaakt worden.
Groetjes Joop
om 13:16
Ja hoor, dat kan! 🙂
om 12:08
Ga het straks maken,dankjewel voor je recept,,bent xxx