Bereiding
Verhit een grote hapjes- of koekenpan met een scheutje olie en laat heet worden. Bestrooi de kip met zout en peper uit de molen. Voeg de kip toe en bak op hoog vuur enkele minuten tot de kip begint te kleuren.
Zet het vuur iets lager. Voeg de roomboter toe aan de kip in de koekenpan en laat smelten. Voeg de ui, knoflook, gember en kerriepoeder toe en fruit 1 minuut tot de ui zacht is.
Voeg de bloem en de verkruimelde bouillontablet toe en bak 5 minuten op laag vuur om de bloem te laten garen. Voeg 300 ml water toe en breng al roerend aan de kook, je zult zien dat de saus begint in te dikken. Zet het vuur lager en voeg de kokosmelk, ananas en het citroensap (naar smaak) en toe. Laat de saus nog enkele minuten zachtjes pruttelen om door te warmen, niet meer laten koken want dan gaat de kokosmelk schiften.
Kook ondertussen als de kip-kerriesaus staat te pruttelen de rijst gaar volgens de omschrijving op het pak. Giet de rijst af en doe terug in de pan. Laat de rijst in een afgesloten pan even rusten voordat je hem los roert.
Kook ook de sperziebonen beetgaar en giet ze af.
Serveer de kip-kerriesaus met de rijst en sperziebonen. Garneer met peterselie.






om 20:13
Heel veel dank voor dit recept Annemiek!
Ik heb de ananas, de peterselie en het citroensap weggelaten. In plaats daarvan heb ik 250 gram champignons toegevoegd.. Het was heerlijk!
om 15:13
Afgelopen week gemaakt, wat een super lekker gerecht! Ik heb ook meer kippendijen gebruikt en zou een volgende keer minder citroensap gebruiken. Maar komende week staat dit weer op het menu!
om 08:29
Leuk om te horen dat het gesmaakt heeft Caren! 🙂 Ik heb de bereiding een beetje aangepast, het is eigenlijk de bedoeling dat je het citroensap naar smaak toevoegt en dus misschien niet alles hoeft te gebruiken. Bedankt voor je reactie!
om 20:42
Bedankt. Het was erg lekker. Ben zelf uitgegaan van 1100 gram vlees. Heb ruim twee eetlepels boter gebruikt en 450 cc water. De rest hetzelfde gelaten met wat cayennepeper erdoor. Echt een succes. Nogmaals bedankt.
om 14:26
Simpel, maar o zo lekker!!!
om 20:00
Beste Annemiek, Ik heb de kip kerrie vanavond gemaakt. Alleen vond ik de smaak van de citroen wat overheersen. Hoort dit bij dit gerecht?, ik heb een halve citroen uitgeperst en dat sap erbij gedaan. Waarom voeg je de citroen toe? Ik wil de saus nl nog een keer proberen te maken. Vriendelijke groet, Yvonne
om 09:23
Hoi Yvonne, je kunt de volgende keer gerust minder citroensap toevoegen als je het vindt overheersen. Gewoon naar eigen smaak doseren.
om 11:14
Kan je ipv kokosmelk ook iets anders doen?
om 09:11
Je kunt ook gewone room gebruiken.