Een goedgevulde kip stroganoff met paprika, champignons en kipfilet in een romige stroganoffsaus. Ik vind het lekker om de stroganoffsaus met kip te serveren met gekookte pasta zoals tagliatelle, maar je kunt er ook rijst of aardappels bij serveren. Net waar je zin in hebt!
Spekjes
Ik heb stiekem ook spekjes toegevoegd aan de stroganoffsaus. Die horen er eigenlijk niet in maar ze passen er wel goed bij. Ze geven net wat meer smoel aan de saus. Liever de klassieke stroganoffsaus maken? Het recept vind je hier.
Vega variant
Je kunt dit gerecht ook vega maken. Laat de kipfilet en spekjes dan achterwege en vervang de kippenbouillontablet door een groentebouillontablet. De room kun je vervangen door een plantaardige variant. Je kunt ook blokjes tofu toevoegen aan de saus.
Met rundvlees
Liever een variant met rundvlees? Dat kan ook! Vervang de kip bijvoorbeeld door biefstuk en de kippenbouillontablet door een runderbouillontablet.
Hoofdgerechten, Kiprecepten, Pastarecepten
om 19:55
We hebben zojuist enorm genoten van dit recept, voor herhaling vatbaar! Heerlijk!
om 13:31
Joepie! Superleuk om te horen! 😀
om 18:33
Ik er meestal een flinke scheut wodka bij en dan een tijdje laten pruttelen. Dat geeft diepte aan de saus, maar niet als er kinderen mee eten.
om 11:37
Dat kan zeker Eric maar ook zonder drank is de saus heerlijk.