Deze hasselback kipfilet van de barbecue ziet er gezellig uit op tafel en is makkelijker om te maken dan je denkt. Je snijdt de kipfilet in zoals bij hasselback aardappels en vult de inkepingen met courgette, tomaat en mozzarella. Even kruiden, wat olijfolie erover en dan kan hij op de barbecue of in de oven. Het resultaat is een sappige kip gevuld met zachte mozzarella en frisse tomaat. Heerlijk fris en zomers.
Ook in de oven Geen barbecueweer? Maak de kipfilets dan in de oven op 200 graden. Leg ze in een ovenschaal en bak ze tot de kip gaar is en de mozzarella gesmolten is.
Merknamen in dit recept/artikel kunnen afkomstig zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes kunnen affiliate links zijn. Voor meer informatie lees onze voorwaarden.
Tips en variaties
Gebruik niet te dikke plakjes courgette, tomaat en mozzarella; dan kun je de kipfilet makkelijker vullen.
Snijd de kip niet helemaal door. De sushi-stokjes of houten lepels helpen om op tijd te stoppen.
Controleer bij kip altijd goed of hij gaar is. Kip mag vanbinnen niet roze of glazig zijn.
Ook lekker met pesto: bestrijk de kipfilet dun met groene pesto voordat je hem vult.
In de oven kan de bereiding iets korter of langer duren, afhankelijk van de dikte van de kipfilets.
Bereiding
Verwarm de barbecue met gesloten deksel tot 200 graden. Maak je de kip in de oven? Verwarm de oven dan ook voor op 200 graden.
Leg een kipfilet tussen 2 sushi-stokjes of houten lepels. Snijd de kipfilet meerdere keren overdwars in, maar niet helemaal door. Herhaal met de rest van de kipfilets.
Vul de inkepingen om en om met courgette, tomaat en mozzarella.
Leg de kipfilets in een barbecuebakje of ovenschaal. Bestrooi met zout, peper en Italiaanse kruiden. Druppel er wat olijfolie over.
Zet het bakje op de barbecue en sluit de deksel. Heeft de barbecue geen deksel, dek het bakje dan af met aluminiumfolie. Gaar de kipfilets in circa 15 tot 20 minuten, of tot de kip gaar is en de mozzarella gesmolten is.
Garneer eventueel met verse basilicum en serveer direct.
Ja hoor, dat kan. Gewoon het bakje afdekken met alufolie. Ik heb het er nu bijgezet in de bereiding. De bereidingstijd kan dan misschien iets langer zijn.😊
om 16:00
Wij hebben een houtskool barbecue. Zonder deksel. Zou dat ook gaan?
om 10:46
Ja hoor, dat kan. Gewoon het bakje afdekken met alufolie. Ik heb het er nu bijgezet in de bereiding. De bereidingstijd kan dan misschien iets langer zijn.😊