Deze Griekse couscous salade met feta en olijven is fris, kleurrijk en heel makkelijk om te maken. De combinatie van couscous, komkommer, tomaat, groene paprika, rode ui en een dressing met oregano en rodewijnazijn geeft hem een heerlijke Griekse smaak. Ik vind vooral de combinatie van de zoute feta en kalamata-olijven met de knapperige groenten erg lekker.
Serveer de couscoussalade als lunch, lichte maaltijd of bijgerecht bij de barbecue. Hij smaakt ook heerlijk bij Griekse kipspiesjes, gegrilde vis of lamskoteletjes en je kunt hem prima enkele uren van tevoren maken.
Lekker erbij
Serveer deze Griekse couscoussalade met Griekse kipspiesjes, tzatziki en warm pitabrood. Ook lekker bij gegrilde vis, lamskoteletjes of een vegetarische groentespies.
Voorbereiden en bewaren
Je kunt de couscoussalade enkele uren van tevoren maken. Bewaar hem afgedekt in de koelkast en haal hem ongeveer 15 minuten voor het serveren eruit. In de koelkast blijft de salade maximaal 2 dagen goed. Roer hem voor het serveren los en voeg eventueel 1 eetlepel olijfolie of een klein scheutje rodewijnazijn toe.
Merknamen in dit recept/artikel kunnen afkomstig zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes kunnen affiliate links zijn. Voor meer informatie lees onze voorwaarden.
Tips en variaties
Spoel de rode ui kort af onder koud water als je de smaak wat milder wilt maken.
Voeg eventueel 1 eetlepel uitgelekte kappertjes toe voor extra pit.
Maak de salade wat vullender met kikkererwten of gegrilde kip.
Proef pas op het einde of er zout nodig is; de feta, olijven en bouillon zijn al zout.
Bereiding
Doe de couscous in een kom. Los het bouillontablet op in 200 ml kokend water en schenk over de couscous. Dek af en laat 5 minuten wellen.
Snijd ondertussen de komkommer, paprika, cherrytomaten, rode ui, olijven en peterselie.
Klop de olijfolie, azijn, oregano en zwarte peper door elkaar.
Roer de couscous los met een vork en meng de dressing erdoor.
Voeg de komkommer, tomaat, rode ui, olijven, feta en peterselie toe. Hussel luchtig door elkaar.
Proef en voeg eventueel nog wat olijfolie, azijn of zout en zwarte peper toe.
om 23:09
Heerlijk! Deze ga ik vaker op het menu zetten.
om 15:57
Heerlijk gerecht, echt top met een wijntje!