Een kijkje in de keuken week 27 2026
Vorige week stond weer in het teken van de gewone, alledaagse dingen. Werken, een gezellig dagje winkelen met Ella-Marie, schilderklussen in en om het huis, een lunch date met mijn vader en natuurlijk lekkere en ook makkelijke maaltijden. Kijk je gezellig mee?
Dit kijkje begint zoals altijd op dinsdag. Van de dag ervoor was nog een lekker pastaatje over, dus dat warmde ik even op. Een gebakken eitje erbij en klaar: kliekjesmaaltijden op zijn best.
Woensdag ging ik samen met Ella naar Den Bosch. Ze had wat nieuwe spullen nodig, dus maakten we er meteen een gezellig dagje van. We lunchten op een terrasje met een worstenbroodje en een lekkere tosti. Ondertussen stuurde Johan een foto vanuit Antwerpen, waar hij voor zijn werk was. Hij zag een groot bord met mosselen en daar kreeg ik ook meteen zin in! Binnenkort maar weer eens eten. Tijdens het winkelen kwam ik een leuk spijkerrokje tegen die ik snel doorstuurde naar Ella en die ging uiteindelijk ook mee naar huis.
’s Avonds maakte ik een makkelijke maaltijd met wraps, krokante kipschnitzels en wat rauwkost.
Vrijdagochtend maakte Ella heerlijke kaneelbroodjes van croissantdeeg uit blik. Simpel en zó lekker. Afgemaakt met een beetje poedersuikerglazuur en je hebt een heerlijke traktatie. ’s Avonds aten we allemaal iets anders. Voor Ella bakte ik de laatste kipschnitzel, die ze samen met sushirijst omtoverde tot een soort sushibowl. Voor Johan en mij maakte ik een makkelijke ovenpasta: ongekookte pasta in een ovenschaal, een zak champignon-roerbakmix erover, wat ham, een zakje kaassaus aangemaakt volgens de verpakking + pakje kookroom loskloppen en erover en wat gorgonzola en geraspte kaas erover. De oven doet de rest. Makkelijk, snel en weinig afwas. Ik hou ervan!
Zaterdag ging ik weer verder met het schilderen van een deur en kozijn. Alles kreeg twee lagen grondverf, dus binnenkort kan ik eindelijk beginnen met aflakken. En daarna door met de volgende klus.
Johan stond ’s avonds achter de Big Green Egg en maakte zalm van een cederhouten plankje, met een frisse salade, bimi en frietjes. Voor hem en Ella werden de frietjes omgetoverd tot loaded fries, ik had liever alles los op mijn bord.
Zondag haalde ik mijn vader op voor een gezellige lunch bij pannenkoekenrestaurant De Waterspiegel op het Eiland van Maurik. Mijn vader koos een pannenkoek met oude kaas en gember, terwijl ik opnieuw voor een tosti ging. Daarna maakten we nog een wandeling en sloten we de middag af met een ijsje bij Moeke op het terras in Rhenen.
Ondertussen stuurde Johan thuis een foto van zijn klusproject. Hij was druk bezig met het aanleggen van elektriciteitskabels naar buiten, omdat hij binnenkort een elektrische auto gaat rijden. Van mijn moeder kreeg ik een prachtige bos bloemen uit haar tuin mee naar huis. Daar moest natuurlijk even een foto van gemaakt worden.
’s Avonds kookte Johan opnieuw. Dit keer maakte hij heerlijke zelfgemaakte kipburgers met sla en frietjes. Een perfecte afsluiting van het weekend.
Maandag was het weer tijd om aan het werk te gaan. ’s Avonds stond er opnieuw een makkelijke maaltijd op tafel: volkoren wraps met een krokante kipschnitzel en een flinke portie sla. Ja, die kipschnitzels kwamen deze week opvallend vaak voorbij… 🫣
Na het eten dronken we nog een kopje koffie en thee op het terras, want het was een heerlijke avond. Ik pakte mijn woordpuzzelboekje erbij en Johan vond dat blijkbaar een fotomoment waard. Hij stuurde de foto met bijpassend commentaar naar dochterlief en samen hadden ze de grootste lol. Johan heeft sowieso een bijzonder talent om mij precies op mijn charmantste momenten vast te leggen. Zelfs de foto van het verlichte zwembad kwam er beter vanaf.
Nou, dat was onze week weer. Ik hoop dat je het leuk vond om mee te kijken. Tot volgende week!






























om 06:51
Ik moest ook lachen om je foto, ik kan ook heel nors kijken als ik zit te denken. Moet ik dus maar niet te vaak doen, dat denken! 🤣 Gezellig kijkje weer. Ik zou ook wat vaker iets met mijn vader willen doen, maar die is zo druk en zelf werk ik ook vijf dagen dus veel tijd is er dan niet. Deze vakantie gaan we in ieder geval naar het Kunstmuseum in Den Haag en dan ook gezellig lunchen. Fijne week weer!
om 11:27
Hahaha, gelukkig ben ik niet de enige Nicolet! 😂 Wat leuk dat jullie deze vakantie samen naar het Kunstmuseum gaan! Dat zijn van die momenten die je later bijblijven. En een gezellige lunch erbij maakt het helemaal af. Heel veel plezier alvast en jij ook een fijne week! 😊