Witte asperges met ham en ei
Witte asperges met ham en ei blijven voor mij toch de lekkerste manier om asperges te eten. Er zijn genoeg varianten met hollandaisesaus, zalm of aspergesaus, maar deze klassieke versie met beenham, gekookt ei, krieltjes en botersaus blijft mijn favoriet.
Dit aspergerecept is zo makkelijk om te maken en alles klopt gewoon. De zachte asperges, zoute beenham, gesmolten roomboter, kruimig ei en verse peterselie passen perfect bij elkaar. Voor mij is dit het witte goud op z’n best.
Tip: ook lekker met hollandaisesaus
Wil je deze witte asperges met ham en ei net iets feestelijker serveren? Vervang de botersaus dan door hollandaisesaus. Die romige saus met een fris zuurtje past heerlijk bij witte asperges, ham, ei en krieltjes. Je kunt mijn klassieke basisrecept voor hollandaisesaus maken, of kiezen voor de snelle hollandaisesaus met de staafmixer. Allebei lekker, dus kies vooral wat op dat moment het beste uitkomt.
Meer lekkere aspergerecepten
Vond je dit een lekker recept? Dan heb ik nog meer smakelijke aspergerecepten voor je. Deze zijn hier thuis favoriet:
- Witte asperges met parmaham, ei en hollandaisesaus — een iets luxere variant op de klassieker.
- Witte asperges met zalm en hollandaisesaus — met vis en romige botersaus.
- Basisrecept aspergesoep — ideaal om te maken van de aspergeschillen en onderkanten. Voeg dan eventueel nog extra asperges toe.
Ook handig: lees hier alles over witte asperges: koken, schillen en bewaren.
Asperge recepten, Hollandse recepten, Hoofdgerechten, Lenterecepten, Seizoensrecepten


om 21:49
Heerlijk! Gisteren gemaakt voor 5 personen, alle 5 hebben ze gesmikkeld. Nu nog een soep maken van het kookvocht en een paar achtergehouden asperges.
om 12:42
Wat leuk om te horen dat iedereen ervan gesmuld heeft Annet! 🙂