Een kijkje in de keuken week 38 2026
We zijn weer terug! Na een flinke zomerpauze is het eindelijk weer tijd voor een nieuw Kijkje in de keuken! Tijdens de zomervakantie stond alles hier op een wat lager pitje. Ik kookte weinig nieuwe recepten en was vooral lekker veel offline. Heerlijk, maar inmiddels ben ik weer lekker aan het werk en heb ik ook weer zin om het Kijkje met jullie te delen.
En dus pakken we het Kijkje gewoon weer lekker op! Iedere week neem ik je mee achter de schermen bij Keukenliefde. Wat stond er bij ons op tafel, wat deden we en hoe zag onze week eruit? Bij deze een kleine sneak peek van afgelopen week in acht foto’s.
1. Nog één keer zomer op ons bord
Onze week begon dinsdag met een heerlijke salade niçoise. Het was zo’n warme nazomerse dag waarop je nog helemaal geen zin hebt in zware kost. We aten hem ’s avonds lekker buiten in het zonnetje.
Salade niçoise is echt zo’n fijne maaltijdsalade met aardappeltjes, tonijn, sperziebonen, tomaat en hardgekookt ei. Het recept vind je hier.
2. Even shoppen in Den Bosch
Woensdag ging ik even naar Den Bosch, want ik had wat nieuwe kleding nodig. Bij H&M paste ik onder andere dit truitje. Uiteindelijk heb ik hem niet gekocht, want ik ben echt een enorme twijfelaar als het op kleding aankomt.
En nu ik deze foto terugzie denk ik: eigenlijk was hij best leuk… Herkenbaar? 😉
3. De herfst komt eraan
Kijk nou, de appels aan onze appelboom! We hebben één appelboom in de tuin en die hangt helemaal afgeladen vol.
Van dit soort plaatjes word ik altijd blij. Appels luiden voor mij echt de herfst in en daar heb ik inmiddels ook wel weer zin in. Ik hou eigenlijk van ieder seizoen, maar de herfst vind ik heerlijk. Het wordt wat koeler, buiten wordt alles weer fris en groen en ondertussen kun je vaak nog heerlijk van het zonnetje genieten.
En bij het zien van al die appels krijg ik natuurlijk meteen zin in appeltaart. Dit klassieke appeltaartrecept verveelt nooit.
4. Hoog tijd voor de kapper
Kijk hem daar nou eens poseren, onze Nacho. ❤️ Zijn haar begint inmiddels behoorlijk lang te worden en zoals je ziet kan hij bijna niet meer door zijn pony heen kijken.
Volgende week gaat hij dus weer naar de kapper. Al moet ik zeggen dat ik hem met zo’n wollige vacht ook wel heel schattig vind.
5. Mooie ochtendluchten
Deze foto stuurde Johan ’s ochtends vanuit de auto toen hij onderweg was naar zijn werk.
De luchten zijn in het voorjaar en najaar soms zó mooi. Alleen niet te lang naar kijken als je achter het stuur zit natuurlijk. 😉
6. Zuurkool volgens mijn Duitse oma
Mijn moeder vertelde deze week dat ze zuurkool ging maken en daar had ik dus meteen ook zin in. Ik maak zuurkool altijd volgens het recept van mijn moeder, die het weer leerde van háár moeder. Mijn oma dus, en zij was Duits.
Ik fruit eerst een ui in boter — traditioneel kun je hiervoor reuzel gebruiken — en voeg afgespoelde en uitgelekte zuurkool toe. Daartussen gaat een stuk zuurkoolspek, samen met gekneusde jeneverbessen, laurier en peper. Dan schenk ik er Riesling bij en laat ik alles op heel laag vuur rustig stoven.
Als het spek boterzacht is, trek ik het uit elkaar en roer ik het door de zuurkool. Het kookvocht gooi ik niet weg: op het einde roer ik er een heel fijngeraspte rauwe aardappel doorheen. Die bindt het vocht tijdens het laatste stukje stoven en maakt de zuurkool heerlijk zacht en bijna fluwelig.
Ik serveer hem met aardappelpuree (een gekookt aardappeltje is ook lekker), rookworst, beenham én gebakken spekjes. Jawel, zuurkool is hier een serieus feest. Zeker voor de vleesliefhebbers. Het recept vind je uiteraard hier op Keukenliefde. Meestal laat ik ook een stukje casselerrib meegaren tussen de zuurkool maar die kon ik nu nergens vinden.
7. Even lekker naar buiten
Voor het avondeten ging ik nog even wandelen met Nacho. Ik loop graag onderaan de dijk en het gras was eindelijk weer gemaaid, dus we konden er weer lekker langs.
Nacho kan daar heerlijk los rondrennen en dan is hij helemaal in zijn element. Frisse neus voor mij, dolle tien minuten voor hem. Iedereen blij.
8. Paddenstoelencupcakes met oma
Donderdag ging ik samen met mijn dochter naar mijn ouders. Zij was vrij van school en samen met mijn moeder ging ze paddenstoelencupcakes bakken. Dat deden ze vroeger ook vaak samen, dus dat was een beetje jeugdsentiment.
Terwijl zij aan het bakken waren, had ik mijn laptop meegenomen en kon ik nog wat werken. Gezellig zo met z’n allen.
Deze cupcakes kwamen uit een pak van Koopmans, maar mijn dochter is vooral dol op de grote paddenstoelencupcakes van de Efteling. Die schijnen volgens haar écht goddelijk te zijn. Inmiddels heb ik alle ingrediënten in huis gehaald om zelf een versie te maken. Als de test slaagt, komt het recept natuurlijk op Keukenliefde!
Dat was hem dan: het eerste Kijkje in de keuken na onze zomerpauze. Ik hoop dat jullie het leuk vinden dat deze rubriek weer terug is, want vanaf nu wil ik jullie weer iedere week meenemen in een klein stukje van ons dagelijks leven.
Ik wens jullie een smakelijke, gezellige en leuke week toe. Tot het volgende Kijkje!
Liefs,
Annemiek










Deel je reactie